Zaloguj

WIELKIE zwiedzanie Warszawy. Tego nie możesz przegapić.

Opublikowano: 04 październik 2017
Agata Strzępka

Wyjazd do dużego miasta i rozpoczęcie studiów jest wspaniałym, choć jednocześnie stresującym doświadczeniem w życiu. Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoprzyjętych studentów, Samorząd Studentów SGH organizuje po raz dziewiąty wydarzenie pod tytułem Wielkie Zwiedzanie Warszawy.
Projekt ma na celu zapoznanie dwustu tegorocznych pierwszaków SGH z historią miasta oraz najbardziej charakterystycznymi punktami na mapie stolicy. Poprzez wspólne zwiedzanie i tematyczne gry miejskie, uczestnicy mają możliwość nawiązania nowych znajomości, przy okazji nabierając świadomości i wiedzy na temat życia miasta.

Czytaj więcej...
 

Radny, Radni Mokotowa, dyżury

Opublikowano: 07 czerwiec 2017
Ino Mokotów

Radny jest przedstawicielem władzy lokalnej. Wykonując swoje prawa i obowiązki, powinien kierować się przede wszystkim dobrem wspólnoty samorządowej. Radnemu jako członkowi organu kolegialnego przysługuje roszczenie o zwrot kosztów podróży i prawo do diety. Wysokość pensji przysługującej radnemu nie może w ciągu miesiąca przekroczyć półtorakrotnej kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej, dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Radny korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. Głównym obowiązkiem radnego jest praca społeczna.

Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

Czytaj więcej...
 

IBD Day World, Warszawa 20.05.2017 r.

Opublikowano: 18 maj 2017
Agnieszka Kowalczyk

/Bbitwa na papier toaletowy z 2014 r. w Warszawie fot. Łukasz Kalata

Bitwa na kolorowy papier toaletowy, gry i zabawy oraz prelekcje lekarzy - to atrakcje pikniku
z okazji Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelita (NZJ) w sobotę 20 maja w Warszawie.
W ten sposób cierpiący na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Leśniowskiego-Crohna będą odczarowywać chorobę.

Otwarta impreza dla dzieci i dorosłych chorych, ich rodzin i przyjaciół oraz wszystkich chętnych odbędzie się w sobotę 20 maja o godz. 11.00 w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW, przy  ul. Wołoskiej 137. Organizuje ją Towarzystwo „J-elita” zrzeszające ponad 2 tys. chorych. To element obchodów Światowego Dnia NZJ.

Czytaj więcej...
 

Wybieg dla psów na Stegnach

Opublikowano: 13 maj 2017
Marta Hildebrand

Szanowni sąsiedzi i sąsiadki, wybiegowiczki i wybiegowicze, garść informacji jakie otrzymaliśmy z działu eksploatacji naszej spółdzielni MSM Energetyka w kwestii latarni i kłódek.

1. Projekt w ramach którego został zrealizowany wybieg niestety nie obejmował naprawy przylegających do niego latarni - ich obwody zostały w przeszłości uszkodzone, Urząd Miasta polecił, abyśmy wnioskowali o ich naprawienie w ramach przyszłorocznego budżetu partycypacyjnego.

Czytaj więcej...
 

Dziura już nie będzie straszyć?

Opublikowano: 02 maj 2017
Andrzej Łukawski

Czas jakiś temu informowałem czytelników o niebezpieczeństwie jakie może stanowić niezabezpieczona wyrwa na przejściu dla pieszych.

Po wielu miesiącach zagrożenia jakim była wymyta przez deszczówkę wyrwa wszystko wskazuje na to, że dziura w ziemi nie będzie straszyć. Obserwowałem naprawę wyrwy ale daleki jestem od huraoptymizmu. Naprawiano tylko wyrwę w ziemi i założono na niej specjalny właz do kanału jednak przyczyna powstania wyrwy nie została tknięta. Chodzi o znajdująca się ok. 3 metrów od wyrwy kratki odpływowej, którą "spece" zamontowali wyżej niż płynąca woda. Podczas deszczowej pogody, mimo napraw ta studzienka nadal nie odbiera wody która gromadzi się w kałuży na przejściu dla pieszych a szukając sobie odpływu wydrążyła niebezpieczna wyrwę.

Czytaj więcej...
 

Strona 1 z 5

Wykupując u nas reklamę, wspierasz serwis.

To miejsce na Twoją. 200PLN netto/mies. Wystawiamy F-ry VAT

Nasz Patronat

Mokotów

RADA DZIELNICY MOKOTÓW M.ST. WARSZAWY
kadencja 2014 - 2018

Sesje Rady    

Radni

Kluby

Interpelacje i zapytania

Komisje

Posiedzenia komisji

Uchwały i stanowiska

Przewodniczącym Rady Dzielnicy Mokotów jest Miłosz Górecki, a wiceprzewodniczącymi: Hanna Brózda i Witold Wasilewski.

ul. Rakowiecka 25/27, pok. 12D
02-517 Warszawa
tel.: 22 443 64 28
faks: 22 325 45 89
e-mail: mokotow.wor@um.warszawa.pl

Mokotów retro

Gościmy

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2546096
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online
Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2018        Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Reklama w serwisie

© 1999 Mokotów. Wszelkie prawa zastrzeżone. By Agencja Reklamowa BARTEXPO