Zaloguj

T‑Mobile chce podłączyć Polskę do sieci 5G

Opublikowano: 24 listopad 2017
Ino Mokotów

/ Wypowiedź: Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska.

Autonomiczne samochody na ulicach, które podczas jazdy będą na bieżąco informowały o kolizjach, korkach, a nawet powalonych drzewach. Opóźnienie w transmisji video stanie się całkowicie niezauważalne. Fani gier VR i AR będą cieszyć się niesamowitymi i realistycznymi wrażeniami – tak sieć 5G zmieni nasze życie. T‑Mobile zapowiedział, że będzie rozwijał koncepcję sieci 5G w Polsce.

- Mamy rozbudowaną sieć 4G i bardzo chcielibyśmy osiągnąć to również z siecią 5G. Wiele już zrobiliśmy w Niemczech w kierunku rozwoju tej technologii i korzystamy z tych doświadczeń również w Polsce, która jest strategicznym rynkiem dla Grupy DT. Chcemy prezentować co będzie można zrobić z siecią 5G aby sprawić, że konsumenci będą pod wrażeniem. Chcielibyśmy stać się przewodnikiem dla firm i konsumentów we wprowadzaniu technologii 5G w Polsce – mówi newsrm.tv Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska.

Inkubator Deutsche Telekom (operatora T‑Mobile) uruchomił specjalny program – hub:raum Low Latency Prototyping – w ramach którego zaprasza startupy z całej Europy do wspólnego rozwijania produktów i usług dedykowanych sieci 5G i wymagających stabilnych, niskich opóźnień. Do realizacji projektów zostanie wykorzystana technologia EDGE Computing, w ramach której moc obliczeniowa tradycyjnie zlokalizowana w data center zostaje przeniesiona bliżej użytkownika do chmury na tzw. „krawędź” sieci, np. na stacjach bazowych. Dzięki temu zmniejszy się obciążenie sieci i właśnie opóźnienia.

- Jeżeli chodzi o dalszy rozwój naszej sieci, to mamy kilka strategicznych kierunków. Chcielibyśmy oferować doskonalą obsługę klienta oraz sieć sprzedaży, aby zapewnić klientom najlepsze doświadczenia z korzystania z najlepszej sieć. To staje się coraz ważniejsze, ponieważ ludzie kupują już tylko smartfony i inteligentne urządzenia. Klienci chcą być online wszędzie i można to zapewnić jedynie oferując najlepszą sieć – mówi Andreas Maierhofer i dodaje. - W trzecim kwartale dużo zrobiliśmy w tym kierunku. Zatrudniliśmy 300 nowych pracowników, zwiększyliśmy liczbę naszych sklepów. W tym kwratale zbudowaliśmy dodatkowo 52 sklepy i planujemy to kontynuować. Chcemy zatrudniać kolejnych pracowników i zwiększać liczbę sklepów.

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raporty ze statystykami przenoszalności numerów stacjonarnych i komórkowych w trzecim kwartale 2017 roku. T‑Mobile Polska z pozytywnym wynikiem ponad 10 tysięcy numerów uzyskał najlepszy bilans przenośności numerów komórkowych spośród czołowej czwórki operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. W tym czasie T‑Mobile pozyskał z innych sieci 109,8 tysiąca numerów komórkowych, oddając jedynie 99 tysięcy numerów. W przypadku wyników przenoszalności numerów stacjonarnych T‑Mobile Polska, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, zakończył trzeci kwartał z najlepszym bilansem spośród wszystkich operatorów.

W tym roku liczba stacji bazowych Operatora obsługujących klientów w technologii LTE wzrosła o 1 550 do blisko 10 tysięcy, a liczba stacji oferujących klientom LTE 800 MHz wzrosła o 3 100 i obecnie przekracza 5 tysięcy. Oznacza to, że 99,8 % populacji kraju znajduje się w zasięgu technologii LTE T-Mobile. Oprócz zwiększenia zasięgu T-Mobile Polska wdrażana nowe rozwiązania i technologie, które zapewniają klientom lepsze parametry korzystania z sieci. Technologia Carrier Aggregation LTE jest dostępna na blisko 3,5 tysiąca stacji bazowych docierając do 34% populacji Polski. Dzięki zastosowaniu modulacji QAM256/QAM64 i agregacji 3 nośnych maksymalna prędkość przesyłania danych w sieci T-Mobile wzrosła do 395 Mb/s.

 żródło www.newsrm.tv

Wykupując u nas reklamę, wspierasz serwis.

To miejsce na Twoją. 200PLN netto/mies. Wystawiamy F-ry VAT

Nasz Patronat

Mokotów

RADA DZIELNICY MOKOTÓW M.ST. WARSZAWY
kadencja 2014 - 2018

Sesje Rady    

Radni

Kluby

Interpelacje i zapytania

Komisje

Posiedzenia komisji

Uchwały i stanowiska

Przewodniczącym Rady Dzielnicy Mokotów jest Miłosz Górecki, a wiceprzewodniczącymi: Hanna Brózda i Witold Wasilewski.

ul. Rakowiecka 25/27, pok. 12D
02-517 Warszawa
tel.: 22 443 64 28
faks: 22 325 45 89
e-mail: mokotow.wor@um.warszawa.pl

Mokotów retro

Kolporter

Gościmy

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2546079
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online
Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2018        Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Reklama w serwisie

© 1999 Mokotów. Wszelkie prawa zastrzeżone. By Agencja Reklamowa BARTEXPO