Zaloguj

Pseudo reforma, czyli partyjniacy i kolesie

Opublikowano: 09 październik 2017
Jarosław Gryń

Od kilku miesięcy obserwujemy spektakl zwany dyskusją o reformie wymiaru sprawiedliwości. Dyskusja ta przetacza się głównie przez media, zaś tzw. reforma dała asumpt do politycznej walki toczonej przez „bratnie” ugrupowania PO i PiS.

 Być może zacząłem swój wywód trochę uszczypliwie i wiele osób uzna to za zbytnie uogólnienie. Jednak z paru przyczyn, o których później, nie będę się przejmował nierzeczową krytyką i fochami zwolenników „drobnej zmiany”. Rozgrywka toczona na szczytach przez żądne władzy moralne trupy od zawsze napawała mnie obrzydzeniem. Niechęć ta jest tym większa, im dalej uczestnicy tej szopki odchodzą od sedna sprawy.

 Gwoli przypomnienia, czy też uświadomienia tym, którzy się zagubili w gąszczu partyjnych banerów oraz osobistych sympatii i antypatii, o co w tym wszystkim chodzi: PiS chce przejąć władzę nad sądami upolityczniając je w stopniu większym niż miało to miejsce dotychczas, a PO i reszta ekipy totalnej opozycji pragnie zachowania status quo, czyli kolesiowskich układów i „spółdzielni sądowniczej”.

Czytaj więcej...
 

Chcemy premii i podwyżki. Presja płacowa jest coraz silniejsza

Opublikowano: 20 styczeń 2017
Ino Mokotów

Wypowiedź: Katarzyna Gurszyńska, Communications and Content Marketing Manager Randstad Polska, Łukasz Komuda, ekspert ds. rynku pracy w Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i redaktor portalu Rynekpracy.org.

56% Polaków spodziewa się premii, a aż 51% respondentów oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia. Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej - wynika z badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego przez Randstad.

- To co obserwujemy w tej chwili w wynikach naszego badania to największy od czterech lat wskaźnik osób, które oczekują na początku roku zwiększenia wynagrodzenia - mówi newsrm.tv Katarzyna Gurszyńska, Communications and Content Marketing Manager Randstad Polska - Jeżeli spojrzymy na wszystkie kraje europejskie, to jesteśmy jednym z dominujących krajów jeżeli chodzi o oczekiwania finansowe.

Czytaj więcej...
 

Pod wodospadem krain szczęśliwych

Opublikowano: 27 styczeń 2016
Bożena Ratter

Na warszawskich przystankach ZTM radosne hasło: 1580 nowych przystanków! . Ciekawa jestem jak będą one wyglądały za rok. Czy tak jak niedawno układana kostka wzdłuż ulicy Ciszewskiego i Dereniowej? Kształtem chodnik  przypomina podłużny rów melioracyjny wypełniony wodą po opadach deszczu, w niektórych miejscach  widoczne leje jak po wybuchu bomby, braki pojedynczych kostek są notoryczne jak notoryczne są popękane i co dziwne, skruszone do połowy kostki ( a w północnej Brytanii zachowały się resztki dróg rzymskich). Wokół drogi podjazdowej  dla pracowników spółdzielni zamiast zwykłego krawężnika - ozdobne, betonowe słupki, które po 3 miesiącach od ułożenia, jeszcze są tej samej wysokości.

Czytaj więcej...
 

Okradli Cibie..........sam szukaj złodzieja.

Opublikowano: 28 marzec 2014
Agnieszka Kurkowska

W dniu 9.03.2014 roku o godz 6.49.03 skradziono mojemu synowi rower. Przy pomocy monitoringu z bloku obok ustaliłam godzinę kradzieży i sprawce. W sobotę 15.03.2014 roku zgłosiłam się do komisariatu przy ul.Malczewskiego z dowodami tego przestępstwa lecz zostałam zbyta przez oficera dyżurnego z informacja bym zgłosiła się w poniedziałek do osoby prowadzącej sprawę.

Nie czekając na poniedziałek ustaliłam dzielnicowego sprawcy i się odezwał w niedzielę. Dzięki dzielnej postawie dzielnicowych Marka Głogowskiego  i Tymoteusza Buciora sprawca został w ciągu godziny został zatrzymany i znalazł się policjant który odebrał materiał dowodowy w postaci monitoringu.

Czytaj więcej...
 

Z listów do Redakcji

Opublikowano: 13 listopad 2013
Bartłomiej Michalski

Wczoraj (12.11.2013) między godziną 9 a 17 nieznany pojazd uderzył w mój samochód zaparkowany przy skrzyżowaniu ulic Naruszewicza i Tynieckiej czyniąc tym samym spore zniszczenia w przedniej części auta. Sądząc po zniszczeniach sprawca poruszał się samochodem dostawczym lub suv z czarnymi plastikowymi zderzakami. Mógł jechać Ulicami Naruszewicza, Woronicza, Kazimierzowską i okolicznymi z rozbitym przodem od strony kierowcy. Człowiek, który tego dokonał oczywiście nie poczuł się do odpowiedzialności i uciekł z miejsca zdarzenia. Ktokolwiek może pomóc w namierzeniu sprawcy lub dotarciu do świadków zdarzenia proszony jest o kontakt.

Czytaj więcej...
 

Strona 1 z 8

Wykupując u nas reklamę, wspierasz serwis.

To miejsce na Twoją. 200PLN netto/mies. Wystawiamy F-ry VAT

Nasz Patronat

Mokotów

RADA DZIELNICY MOKOTÓW M.ST. WARSZAWY
kadencja 2014 - 2018

Sesje Rady    

Radni

Kluby

Interpelacje i zapytania

Komisje

Posiedzenia komisji

Uchwały i stanowiska

Przewodniczącym Rady Dzielnicy Mokotów jest Miłosz Górecki, a wiceprzewodniczącymi: Hanna Brózda i Witold Wasilewski.

ul. Rakowiecka 25/27, pok. 12D
02-517 Warszawa
tel.: 22 443 64 28
faks: 22 325 45 89
e-mail: mokotow.wor@um.warszawa.pl

Mokotów retro

Gościmy

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2546093
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online
Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2018        Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Reklama w serwisie

© 1999 Mokotów. Wszelkie prawa zastrzeżone. By Agencja Reklamowa BARTEXPO